CYFROWE I BIZNESOWE WYZWANIA DLA DEWELOPERÓW W ROKU 2024
Współczesna branża budowlana przechodzi zmianę.
Wyzwania związane z globalnym ociepleniem, zasobami, energetyką, populacją i jednocześnie galopujący postęp technologiczny (ze skokiem w obszarach AI, Cloud i Big Data) wymuszają i napędzają rozwój. Firmy, które dobrze rozumieją zmieniające się warunki i potrafią się rozwijać, mają szansę stać się liderami rynku, gotowymi sprostać wyzwaniom przyszłości budownictwa.
Zapraszamy na wyjątkową konferencję, w trakcie której zaproszenie eksperci oraz praktycy podzielą się swoją wiedzą oraz przewidywaniami.
Czas i miejsce
21-22 marca / Hampton by Hilton Łódź City Center
Adres: Piotrkowska 157, Łódź
Agenda spotkania:
Dzień I
-
10:30 – Rejestracja na spotkanie
-
11:30 – Oficjalne otwarcie Building&Human Summit
-
11:45 – Raportowanie niefinansowe dla firm i jego konsekwencje dla deweloperów – Aleksandra Zielazna-Pawlukiewicz | SRDK Studio Projekt:
- Funkcjonowanie przedsiębiorstw w branży nieruchomości,
- Finansowanie inwestycji,
- Praca projektowa w procesie inwestycyjno-budowlanym – ilość pracy pozaprojektowej,
- Budowanie zespołów w spółkach inwestorskich
w kontekście przygotowania firm do transformacji cyfrowej
i zarządzania w oparciu o BIG DATA.
-
13:15 – przerwa
-
13:40 – Jak wspierać i zatrzymać talenty w sektorze budowlanym? Lean Management na co dzień – Paweł Łaguna | Swissroc BI
- Niezbędne elementy kształcenia pracowników sektora budowlanego w firmach i poza nimi – doświadczenia zebrane w trakcie ostatnich lat prowadzenia kursów magisterskich
i podyplomowych
na uczelniach państwowych i prywatnych, - Rozwój zespołu w firmach budowlanych – jak wspierać zespoły realizujące nowoczesne inwestycje budowlane,
- Samorozwój – jak motywować pracowników do samodzielnego poszukiwania swojej drogi zawodowej.
- Niezbędne elementy kształcenia pracowników sektora budowlanego w firmach i poza nimi – doświadczenia zebrane w trakcie ostatnich lat prowadzenia kursów magisterskich
-
15:10 – Lunch
-
16:00 – AI / Cloud / BIG Data – cyfrowy skok technologiczny w branży budowlanej – Przemysław Nogaj | Autodesk:
- Najnowsze trendy i innowacje w dziedzinie technologii dla sektora budowlanego,
- Zalety i możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji, chmury obliczeniowej oraz dużych zbiorów danych w branży budowlanej,
- Wyzwania i potencjalne zagrożenia związane z wprowadzaniem
tych technologii, - Przykłady praktycznego zastosowania w realnych projektach budowlanych.
-
17:30 – 18:30 – Czas wolny
-
18:30 – Kolacja w restauracji Farina Bianco | Networking
Dzień II
-
WARSZTATY | KONWERSATORIUM
-
09:30 – Warsztat 1
Wymiana i zarządzanie danymi – cyfrowy skok technologiczny w branży budowlanej
(Autodesk)
-
11:30 – Warsztat 2
Zrównoważone zarządzanie finansami w ramach procesu inwestycyjnego
(SRDK)
-
13:00 – Zakończenie
Panele eksperckie poprowadzą:
Aleksandra Zielazna-Pawlukiewicz
Kierownik działu BIM
SRDK Studio Projekt
-
Ekspert ds. BIM i Zarządzania Projektami, psycholog biznesu, inżynier budownictwa. Autorka kilku strategii wdrożenia BIM do przedsiębiorstw oraz programu monitoringowego BIM Mastermind.
-
W praktyce mentoringowej i coachingowej wzmacniam kadrę zarządzającą, menedżerów i osoby pełniące funkcje BIM w efektywnym kształtowaniu procesów projektowych, współtworzeniu skutecznych zespołów projektowych oraz przeprowadzaniu ich przez wdrożenie BIM do organizacji.
-
W latach 2022 oraz 2023 stworzyłam 4 strategie wdrożenia BIM do przedsiębiorstw. Od 19 lat pracuję w branży budowlanej, z czego ponad 14 lat zarządzam zespołami projektowymi.
-
Współpracowałam z takimi firmami jak VINCI, SARAIVA & ASSOCIADOS, DYER, CHAPMAN TYLOR, MK3. Największy zespół projektowy, którym zarządzałam składał się z około 45 osób.
Paweł
Łaguna
CEO
Swissroc Building Intelligence
-
CEO w Swissroc Building Intelligence. Współpracuje z zarządem Swissroc Group, współtworząc strategię organizacji oraz wspiera zespół realizujący metodykę BIM na projektach o łącznej wartości kilku miliardów złotych.
-
Wcześniej przez ponad 6 lat jako dyrektor ds. technologii odpowiadał za wdrażanie innowacyjnych technologii i procesów w pełnym cyklu życia obiektu.
-
Nadzorował realizację programów badawczo-rozwojowych, strategii informacyjnych oraz wdrożeń BIM w sektorze prywatnym i publicznym.
-
Wiceprezes Fundacji ECCBIM, odpowiedzialny za wsparcie zamawiających publicznych i współtworzenie programów studiów na temat BIM.
-
Wykładowca akademicki, autor książki “BIM dla Managerów” i artykułów naukowych dotyczących cyfryzacji budownictwa.
Przemysław
Nogaj
Territory Account Sales Executive
Autodesk
-
Od ponad 20 lat związany jest z firmami dostarczającymi systemy informatyczne wspomagające procesy w budownictwie.
-
W firmie Autodesk od 16 lat, obecnie odpowiedzialny za rozwój rynku architektoniczno-budowlanego oraz relacje biznesowe z kluczowymi klientami w zakresie rozwiązań dla architektury i budownictwa.
-
Głównym obszarem działań jest współpraca z partnerami handlowymi na terenie Polski oraz wsparcie klientów Autodesk w implementacji nowych technologii, koncepcji projektowych oraz nowych procesów w budownictwie.
Goście specjalni paneli eksperckich:
Miłosz
Wiesiołek
Lider działu zarządzania projektami
PM – Inwestor Zastępczy
-
Lider działu zarządzania projektami – uprawniony architekt z 20-letnim doświadczeniem w projektowaniu i zarządzaniu procesami budowlanymi w Polsce i za granicą.
-
Odpowiedzialny za rozwój zespołu project managerów w środowisku komercyjnych i publicznych projektów budowlanych z obszaru przemysłowego, biurowego i użyteczności publicznej. Inżynier Artysta.
Dawid
Fedko
Koordynator Zespołu BIM
Mostostal Warszawa
-
Koordynator Zespołu BIM w Mostostal Warszawa, który stawia na pracę zespołową. Odpowiada za koordynację działań związanych z zastosowaniem BIM na budowach i w strukturach organizacji.
-
Jest członkiem zwycięskiego zespołu w konkursach buildingSMART International Awards 2021 w kategorii „Contribution to Community” oraz w kategorii „Handover” w 2022 roku. Otrzymał nagrodę Grupy Acciona „BIM Change Maker”.
-
Pełni funkcję członka Komitetu Sterującego ConstructionROOM w buildingSMART Polska. Bierze udział w pracach Komitetu Technicznego Polskiego Komitetu Normalizacyjnego (PKN) w zakresie „Zasad sporządzania dokumentacji projektowej w budownictwie” oraz uczestniczy w pracach dwóch podgrup w ramach Grupy Roboczej ds. BIM w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.
-
Jest prelegentem na międzynarodowych i krajowych konferencjach, a także wykładowcą na studiach podyplomowych. Między projektami zajmuje się współorganizacją konferencji dla społeczności BIM Meetup Polska.
Jędrzej
Pasalski
Lider działu BIM
EPR Architects
-
Zarządza działem BIM w EPR Architects. Do zespołu dołączył niedługo po otwarciu studia we Wrocławiu i od tego czasu odpowiada za wdrażanie BIM we wszystkich trzech biurach EPR.
-
Dba o to, żeby wszystkie procesy i narzędzia stworzone przez zespół BIM odzwierciedlały rzeczywiste potrzeby i dobrze wpisywały się w system pracy zespołów projektowych.
-
Jako członek ARB i IARP kontynuuje pracę jako architekt, wierząc że efektywny BIM ma sens, gdy odnosi się do działań projektowych. Jędrzej jest Instruktorem Autodesk oraz Certyfikowanym Członkiem BIM Level 2 BRE Academy.
Michał
Latała
Zastępca Dyrektora ds. BIM i GIS
CPK
-
Pierwszy na świecie, a na pewno w Polsce Fanatyk BIM! 😉 Obecnie jest szefem BIMu i GISu w Centralnym Porcie Komunikacyjnym i wyznacza standardy dla tych obszarów w Podprogramie Lotniskowym i Kolejowym w CPK.
-
Były projektant drogowy. Pasjonat cyfryzacji wszystkiego! Zwolennik końca dokumentacji papierowej. Lider wdrożenia metodyki BIM w Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Chce zmienić postrzeganie BIMu i urealnić cyfryzację procesu budowlanego w Polsce.
-
Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, laureat konkursu międzynarodowej organizacji IHEEP. Wiedzę projektową oraz umiejętności zdobywał w firmie Transprojekt Gdański oraz w Egis Polska. W STRABAG Polska rozwijał BIM w infrastrukturze oraz prowadził Projekt Pilotażowy BIM na S19 w Polsce. Jest współautorem książki pt. „OpenRoads Designer. Projektowanie dróg w BIM”. Jest również wykładowcą na podyplomowych studiach o tematyce BIM (Politechnika Śląska, AGH).
-
A prywatnie? Jest szefem kuchni we własnym domu, bo jest również fanatykiem gotowania! Próbowaliście jego hamburgerów?
Mateusz
Stachewicz
Główny spec. ds. polityki ekologicznej, ESG i Taksonomii BOŚ
-
Główny specjalista ds. polityki ekologicznej, ESG i Taksonomii w Banku Ochrony Środowiska. Wcześniej przez lata związany z branżą nieruchomości, również w kontekście jej zrównoważonego rozwoju oraz procesami kształtowania dotyczącego jej prawa na gruncie polskim i europejskim.
-
Absolwent studiów prawniczych i podyplomowego studium z zakresu zrównoważonych finansów na Uniwersytecie Warszawskim, słuchacz podyplomowych studiów bankowości w Szkole Głównej Handlowej. Od 2023 roku bierze udział w pracach Grupy Roboczej ds. stosowania Taksonomii przy Ministerstwie Rozwoju i Technologii.
-
Ma na koncie prowadzenie szkoleń dla deweloperów z zielonych obligacji, raportowania niefinansowego i systematyki UE. W pracy zajmuje się m.in. praktycznym wdrażaniem wymogów zrównoważonego finansowania w odniesieniu do budynków.
Mateusz Płoszaj Mazurek dr
Architekt
Bjerg Arkitektur
-
Architekt w Bjerg Arkitektur, adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Doktorat obroniony w 2022 roku na temat zastosowania uczenia maszynowego do przewidywania śladu węglowego budynków.
-
Zajmuje się tworzeniem rozwiązań na pograniczu programowania, architektury i środowiska. Ekspert w dziedzinie obliczania śladu węglowego budynków i LCA.
Maciej
Kindler
Menadżer BIM
InfraByte
-
Inżynier budownictwa, menadżer BIM i współzałożyciel InfraByte. Posiada bogate doświadczenie w planowaniu i kosztorysowaniu inwestycji, analizie danych, transformacjach cyfrowych oraz wdrożeniach BIM.
-
Przez ostatnie 10 lat, Maciej rozwijał swoją karierę od pozycji BIM koordynatora, przez BIM menadżera, aż do stanowiska Head of BIM w Skanska Infrastructure w UK, pracując przy projektach w Polsce, Finlandii i Wielkiej Brytanii.
-
Zawodową pasją Macieja jest możliwość porządkowania danych i informacji w sektorze budowlanym. Aktualnie skupia się na rozwoju iCDE – platformy do zarządzania procesami przepływu informacji. W życiu prywatnym, dla zachowania równowagi między pracą a odpoczynkiem, Maciej oddaje się treningom triathlonowym, co pozwala mu na aktywne spędzanie czasu wolnego.
Elżbieta
Szczygielska
Kierownik ds. Szkoleń
i Rozwoju | ERBUD S.A.
-
Od wielu lat zdobywa doświadczenie w różnorodnych branżach, przypadkowo rozpoczynających się na literę B (browarniczej, bankowej i budowlanej).
-
W Grupie Żywiec odpowiadała za rekrutację i employer branding. W PKO Banku Polskim prowadziła zespół trenerów wewnętrznych, a przy okazji z sukcesem wdrożyła programy rozwoju kultury innowacji i komunikacji wewnętrznej.
-
Obecnie związana z ERBUDem, czołową firmą z branży budowlanej, w której jest liderem procesów onboardingu, szkoleń i rozwoju oraz zarządzania wiedzą. Dąży do tego, aby proponowane przez nią rozwiązania zwiększały efektywność biznesową.
-
Przy okazji uwielbia organizację wszelkiego rodzaju eventów – począwszy od kameralnych spotkań integracyjnych, skończywszy na konferencjach dla 500 osób.
Weronika
Lechowska dr
Architektka
SRDK Studio Projekt
-
Architektka i ekspertka ds. budownictwa niskoemisyjnego, zajmuje się głównie projektowaniem osiedli społecznych oraz zabudowy mixed-use uzupełniającej tkankę miejską.
-
Doktorat nauk technicznych obroniła w dyscyplinie architektura i urbanistyka. Prowadziła prace badawcze związane z budynkami niskoenergetycznymi, optymalizacją budynków pod kątem zużycia energii, emisji oraz kosztów. Certyfikowana mistrz budownictwa pasywnego i niskoenergetycznego.
-
Autorka i współautorka publikacji naukowych związanych z optymalizacją budynków, komfortem termicznym i śladem węglowym w budownictwie. Obecnie zaangażowana m. in. w działania w ramach misji UE „Neutralne klimatycznie i inteligentne miasta” we współpracy z wrocławskim oddziałem PZFD.
Gabriela
Cader
Architektka
SRDK Studio Projekt
-
Architektka z kompetencją deweloperską czyli doświadczeniem pracy i koordynacji procesu projektowo-inwestycyjnego w ramach firmy deweloperskiej (Archicom).
-
Zajmuje się projektowaniem budynków mieszkaniowych wielorodzinnych, w tym osiedli społecznych, budynków biurowych, a także fit-outów i aranżacji wnętrz. Pasjonatka tematów związanymi ze zrównoważonym rozwojem oraz projektowaniem odpowiadającym na wyzwania klimatyczne. Słuchaczka studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na kierunku „Menedżer zrównoważonego rozwoju”.
Marta
Promińska dr
Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w Strabag Sp z o.o.
-
Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w Strabag Sp z o.o. , Pełnomocniczka Zarządu Głównego SARP ds. Środowiska i Ochrony Klimatu. Architektka, urbanistka, certyfikowany assessor LEED O+M. Absolwentka Politechniki Krakowskiej.
-
W 2020 r. uzyskała tytuł doktora na Politechnice Śląskiej. Autorka wielu publikacji naukowych w tym książek : „Zdrowa Urbanistyka. Nowy standard planowania przestrzennego” oraz „Zdrowa Architektura. Nowy standard projektowania zrównoważonego”. Pełni rolę doradcy w WELL City 2022-2024 Advisory. Członek Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego.
Agnieszka
Tarnawa
Wiceprezes, Członek Zarządu
AdREM PSA
-
Agnieszka Tarnawa pełni rolę Wiceprezesa i Członka Zarządu AdREM PSA – spółki, która kompleksowo zajmuje się procesem ESG: od strategii, przez plany dekarbonizacji do wdrożenia.
-
Agnieszka pracuje w branży budowlanej od 20 lat. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w Skanska pełniąc różne role od zarządzania projektami, przez zarządzanie jednostką biznesową jako Dyrektor Oddziału we Wrocławiu aż do roli Dyrektora rozwoju biznesu. Przez lata pracy w Skanska odpowiadała zarówno za wyniki kierowanych jednostek, jak i wiele projektów strategicznych i rozwojowych na poziomie całej firmy tj. plan strategiczny rozwoju BIM, strategie marketingowe, produktowe i rozwoju rynku.
-
Agnieszka zainicjowała również wprowadzenie platformy BIM360, nowoczesnego narzędzia wspierającego proces zarządzania projektami, która wykorzystywana jest na projektach Skanska. Za jej wdrożenie firma Skanska otrzymała nagrodę „Innovation of the Year” w 2016.
-
Agnieszka działa na rzecz długoterminowej zmiany branży budowlanej na nowocześniejszą, nastawioną na zrównoważone rozwiązania i partnerską współpracę z klientami. Bierze aktywny udział w konferencjach w roli eksperta i panelistki oraz w webinarach, chętnie dzieli się wiedzą.
-
Agnieszka aktywnie wspiera w rozwoju inne kobiety. Działa jako Mentorka w programach mentoringowych Top Woman in Real Estate oraz Fundacji Liderek Biznesu. Prywatnie żona i mama 13-letniej Leny. Uwielbia podróże, poznawanie nowych miejsc i ludzi, jak również fotografię.
Michał Redmerski
Kierownik projektowego zespołu stalowego w Design Construction Studio
-
Koordynator projektów. Entuzjasta BIM i nowoczesnych technologii, które wdraża w firmie. Programista-samouk.
Inspirujące panele:
Doświadczeni eksperci i liderzy branży podzielą się swoimi przemyśleniami, wiedzą
i wskazówkami dotyczącymi cyfrowych i biznesowych wyzwań stojących przed Deweloperami w 2024 i w kolejnych latach.
Praktyczne warsztaty:
Weź udział w interaktywnych warsztatach,
na których wspólnie zastanowimy się jak wykorzystać najnowsze rozwiązania, żeby stawić czoła wyzwaniom.
Networking:
Nawiąż nowe, cenne kontakty biznesowe
i poznaj profesjonalistów, z którymi wspólnie możesz wprowadzić innowacyjne rozwiązania do swoich projektów.
Zgłoś swój udział
Pakiet konferencyjny zawiera:
-
- 1-osobową wejściówkę na udział w wydarzeniu Building&Human Summit
w dniach 21-22 marca - 1-osobowe zaproszenie na uroczystą wieczorną kolację – 21 marca
- przerwy kawowe oraz lunch w trakcie trwania konferencji
- materiały konferencyjne
- 1-osobową wejściówkę na udział w wydarzeniu Building&Human Summit
Liczba miejsc ograniczona.
Przygotuj się do dyskusji i pobierz raport:
W zeszłym roku Autodesk opublikował raport poświęcony temu, w jakim stanie znajdują się branże związane z ogólnie pojętym projektowaniem i wytwarzaniem. Raport był wynikiem współpracy z agencją badawczą Ipsos, która przeprowadziła wywiady z 2565 branżowymi liderami, ekspertami i futurystami z całego świata.
Organizatorzy:
Partnerzy merytoryczni: